SP1 Aktualności Wycieczka do Muzeum Archeologicznego w Świdnicy czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Wycieczka do Muzeum Archeologicznego w Świdnicy

   7 grudnia 2013 r. klasa IVb wybrała się do Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza w Świdnicy. Wycieczkę zorganizowała nauczycielka historii i nasza wychowawczyni, p. Bożena Masłowska. Po obiekcie oprowadzała nas pani kustosz Julia Orlicka-Jasnoch. Przeprowadziła ona dla nas lekcję muzealno-historyczną, podczas której dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, m.in. o życiu ludzi starożytnych. Zobaczyliśmy też i poznaliśmy historię szkieletów starych kobiet. Pokazano nam również naczynia, w których chowano prochy zmarłych.
   Bardzo podobała się nam ta lekcja, z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci. Dziękujemy pani Bożenie za wspaniałą wycieczkę.
Wiktoria Czubacka, Inez Kabin

fot. Wioletta Bas
 
STOPKA