SP1 Aktualności „Poeci dzieciom”. Szkolny konkurs recytatorski w klasach trzecich sobota, 08 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

„Poeci dzieciom”. Szkolny konkurs recytatorski w klasach trzecich

   10.12.2013 roku odbył się szkolny konkurs recytatorski klas trzecich. Trójka zwycięzców z każdej z klas trzecich spotkała się podczas konkursu międzyklasowego, by powalczyć o zaszczytne miejsca. Uczniowie recytowali wiersze wybranych przez siebie autorów.  
   W zmaganiach wzięło udział 12 uczestników. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poezją, kształtowanie umiejętności zapamiętywania przez dzieci treści utworów, pobudzanie aktywności twórczej uczniów, uwrażliwianie na piękno poezji, nabywanie doświadczenia w przemówieniach publicznych.  
   Jury w składzie: p. Małgorzata Łukowska, p. Teresa Mierzwińska oraz p. Katarzyna Król wyróżniło następujące osoby:

I miejsce – Weronika Żywica, 3c
II miejsce – Magda Ewert, 3d
III miejsce - Fabian Brzozowski, 3b


   Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Ocenie podlegały: opanowanie pamięciowe, wyrażanie emocji, tempo, siła głosu, umiejętność gospodarowania oddechem. Recytujący reprezentowali bardzo wysoki poziom. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!  
Monika Majerska

fot. Monika Majerska
 
STOPKA