SP1 Aktualności Szkolny turniej szachowy piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Szkolny turniej szachowy

   Dnia 2 grudnia 2013 roku w świetlicy odbył się szkolny turniej szachowy. Szachy to gra z tradycjami, kształcąca umiejętność logicznego myślenia, ucząca odpowiedzialności za swoje posunięcia i właściwego zachowania w sytuacji zarówno wygranej, jak i przegranej partii. Jest świetną alternatywą dla gier komputerowych i doskonałym sposobem na długie zimowe wieczory.  
   Rozgrywki przebiegały w trzech kategoriach:  
  •   chłopców klas I-III  
  •   chłopców klas IV-VI  
  •   dziewcząt klas I-VI  

   Łącznie w turnieju brało udział 15 uczniów z klas I – V. Zwycięzcami w swoich kategoriach zostali odpowiednio:  
  •    Mateusz Pasławski z kl. Ia  
  •    Dominik Kominek z kl. Vb  
  •    Oliwia Różewicz z kl. IVa  

   Cały turniej przebiegał w skupieniu i w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji, partie rozgrywane były według zasady „każdy z każdym”. Na zakończenie wszyscy szachiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Wymiernym efektem turnieju szkolnego było to, że czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w mikołajkowym turnieju szachowym zorganizowanym w Zespole Szkół Katolickich w dniu 7.12.2013 r. Dominik Kominek zajął w nim wysokie, 4. miejsce.  
   G r a t u l u j e m y!
Andrzej Woźniak

fot. Andrzeja Woźniak
 
STOPKA