SP1 Aktualności Podsumowanie ROKU TUWIMA w Gimnazjum nr 2 czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Podsumowanie ROKU TUWIMA w Gimnazjum nr 2

   W czwartek, 19 grudnia 2013 r. klasa VIa wraz z nauczycielem języka polskiego, p. P. Pałacem, wzięła udział w niezwykle ciekawym i inspirującym spotkaniu, podczas którego p. Jolanta Kozińska, nauczycielka języka polskiego i biblioteki (która nie tak dawno pracowała także w naszej szkole) dokonała prezentacji postaci jednego z najwybitniejszych poetów polskich – Juliana Tuwima. Poeta ten kochał język polski, często eksperymentował ze słowami, był bardzo wyczulony na ich brzmienie. W roku 2013 upłynęły dwie ważne rocznice związane z postacią autora Lokomotywy: sześćdziesięciolecie śmierci poety i stulecie jego debiutu literackiego, dlatego też ustanowiono go ROKIEM TUWIMA.
   Ciekawy i nowoczesny przekaz wiedzy, atmosfera kawiarenki, pyszne ciastka, ciepła herbata oraz obecność gimnazjalistów sprawiły, iż spotkanie zostało przez wszystkich uznane za niezwykle udane. VIa podziękowała za gościnę śpiewem kolędy PRZYBIEŻELI DO BETLEJEM :-) 
Piotr Pałac

fot. Piotr Pałac
 
STOPKA