SP1 Aktualności VI Żarskie Spotkanie Krajoznawcze „Mijające Krajobrazy Ziemi Żarskiej” piątek, 07 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

VI Żarskie Spotkanie Krajoznawcze „Mijające Krajobrazy Ziemi Żarskiej”

   Dnia 20 marca 2014 roku uczniowie Naszej Szkoły uczestniczyli w VI Żarskim Spotkaniu Krajoznawczym „Mijające Krajobrazy Ziemi Żarskiej”, zorganizowanym przez Starostwo Powiatu Żarskiego, Klub Turystyki Aktywnej PTTK „Ryś” oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących w Żarach.
   Program spotkania obejmował następujące referaty:
  1. „Ludzie, o których pamiętamy”.
  2. „Drożków – historia i dzień dzisiejszy”.
  3. „Przygoda z Nysą”.
  4. „Wzlot i upadek Wyższej Szkoły Tkackiej”.
   Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali w/w referatów, które uatrakcyjniono piosenkami turystycznymi.
   Sesja ta miała na celu pogłębienie wiadomości na temat historii miasta, regionu, sylwetek osób zasłużonych dla środowiska lokalnego, rozwijanie wśród dzieci umiejętności dostrzegania walorów krajoznawczych i kulturowych swojego regionu oraz popularyzowanie krajoznawstwa.
Bożena Masłowska

fot. Bożena Masłowska
 
STOPKA