SP1 Aktualności Udział uczniów klasy I b w III edycji konkursu “Mam 6 lat I jestem aktywny” wtorek, 11 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Udział uczniów klasy I b w III edycji konkursu “Mam 6 lat I jestem aktywny”

   Uczniowie klasy I b wzięli udział w III edycji konkursu „Mam 6 lat i jestem aktywny" zorganizowanego przez Ministra Edukacji Narodowej.
   Konkurs skierowany był do uczniów, którzy rozpoczęli naukę w wieku 6 lat. Celem jego III edycji było promowanie i upowszechnienie najciekawszych inicjatyw podejmowanych w celu zapewnienia dzieciom sześcioletnim przyjaznej adaptacji do edukacji szkolnej oraz promowanie aktywnego stylu życia, bezpieczeństwa i zdrowia wśród najmłodszych. Prace prezentujące umiejętności, jakie sześciolatek zdobył w klasie I, mogły mieć formę multimedialną, plastyczną lub literacką.
   Julia Pietras napisała wiersz o swoim ulubionym koniku pt. "Kucyk". Sara Maj zredagowała list skierowany do przedszkolaków, gdzie zawarła zachętę, by przyszły do szkoły pt. "Drogie przedszkolaki". Wszystkie dzieci wraz z wychowawcą ułożyły również wiersz pt. "Nasza klasa”.
Izabela Olszańska


Nasza klasa

W naszej klasie "1b"
sześciolatki uczą się.
I choć mamy mało lat,
poznajemy z panią świat.
Dodajemy i piszemy,
śpiewać, tańczyć też umiemy.
Sara lubi recytować,
Bianka śpiewać i malować.
Ola lubi czytać książki,
Natan liczyć chce pieniążki.
Julia jeździ na kucyku,
Dawid robi fiku-miku.
Kiedy bardzo się zmęczymy,
Na dywanie się bawimy.
W naszej klasie "1b"
Jest nam dobrze,
Każdy pierwszak o tym wie.
Klasa 1b z wychowawczyniąŻary, 07.02.2014 r.
Kochane przedszkolaki!

   Nazywam się Sara i jestem uczennicą klasy 1b. Chociaż mam dopiero 6 lat, bardzo lubię chodzić do szkoły. Chciałam tam wcześniej iść, bo można się w niej nauczyć więcej niż w przedszkolu. Moja mama nie wiedziała, czy sobie poradzę, ale w końcu się zgodziła. Nasza pani uczy nas literek, cyferek, czytać, pisać i liczyć. Najbardziej lubię matematykę i w- f.
   W szkole oprócz lekcji są różne zajęcia dodatkowe. Ja chodzę na kółko teatralne, bo bardzo lubię występować na scenie i recytować wiersze. Występowałam już na apelach oraz w podczas Dnia Babci i Dziadka. W klasie mam wiele koleżanek i kolegów.
   Zapraszam Was do szkoły, przyjdźcie, na pewno się Wam tu spodoba.
Sara Maj, kl. 1b 


Kucyk

Drodzy przyjaciele, a ile macie lat?
Bo ja skończyłam sześć i odkrywam szkolny świat.
Od czasu bycia w szkole tak wiele zmieniło się.
Już nie zabawki a kucyk, on teraz cieszy mnie.
Każdego tygodnia się spotykamy
I wspólnie czas aktywnie spędzamy.
Julia Pietras, 1bKucyk

Mam sześć lat,
W szkole poznaję świat.
A po szkole aktywnie spędzam czas.

Kucyk, na którym jeżdżę,
Jest piękny i kochany.
Jestem szczęśliwa,
Że razem czas spędzamy.
Julia Pietras, 1b

fot. Izabela Olszańska
 
STOPKA