SP1 Aktualności Z WIOSENNĄ WIZYTĄ U SZEŚCIOLATKÓW piątek, 07 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Z WIOSENNĄ WIZYTĄ U SZEŚCIOLATKÓW

   Dnia 25.03.2014 r. uczniowie klasy 3 d odwiedzili grupę sześciolatków „Nutki”. Dzieci przygotowały wiersze, piosenkę o wiośnie, wykonały wspaniałe ozdoby wiosenne oraz przebrania. Należy zaznaczyć, iż wiersze były autorstwa uczniów. Radość i uśmiech zagościły w sercach przedszkolaków. Po występie uczniowie wraz z przedszkolakami wykonali w mieszanych grupach prace plastyczne.
   Wiosenna wizyta u sześciolatków była ciekawym doświadczeniem zarówno dla starszych uczniów, jak i dla ich młodszych kolegów i koleżanek. Wspólne zajęcia to dobra współpraca, a przede wszystkim integracja dzieci – obecnych i przyszłych uczniów SP1.  
Monika Majerska

Wiersze uczniów 3 d

WIOSNA

Żółty żonkil kwitnie
w babcinym ogródku.
Pszczółka fruwa wokół kwiatka,
da nam trochę miodu.
Żabka w rzece pluska,
żuraw patrzy tuż przy brzegu,
jak mróweczki przy brzózce,
niosą orzech ze skorupką.
Maria Ujazdowska, 3d


Zapamiętaj!

Chcesz napisać krówka,
Pamiętaj, że -ówka
Przez ó kreskowane
Ma być napisane.
Wiktoria Drzus, 3d

fot. Monika Majerska
 
STOPKA