SP1 Aktualności Uczniowie SP 1 – Przyjaciele Bałtyku piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Uczniowie SP 1 – Przyjaciele Bałtyku

   Szkoła Podstawowa nr 1 w Żarach przystąpiła do Ogólnopolskiego programu organizowanego przez Fundację Nasza Ziemia pod tytułem: „Przyjaciele Bałtyku”.
   Celem tego programu jest prowadzenie działań dotyczących ochrony Morza Bałtyckiego.
   Szkoła, realizując innowacje pedagogiczne, prowadzi takie działania w ramach Zielonych Szkół. W ciągu 12 lat wyjazdów nad morze do Dziwnówka poznaliśmy, obserwowaliśmy i zrozumieliśmy, że musimy być odpowiedzialni za stan wody i organizmów w nim żyjących. W myśl zasady, że aby chronić, trzeba najpierw to poznać, pokochać i zrozumieć. Dlatego przygotowaliśmy dla mieszkańców Osiedla Muzyków informację o naszych wieloletnich działaniach w formie prezentacji, przedstawienia i pantomimy.
   Rodzice byli zaskoczeni taką ilością działań wykonanych przez uczniów i nauczycieli na rzecz ochrony Morza Bałtyckiego.
Wicedyrektor szkoły
Honorata Kryszewska


Przyjaciele Bałtyku

Prezentacja
FOTORELACJA
fot. Cezary Sułkowski
 
STOPKA