SP1 Aktualności Podsumowanie konkursu „Master of English” 2014 poniedziałek, 10 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Podsumowanie konkursu „Master of English” 2014   Dziewiątego kwietnia piętnastu reprezentantów z sześciu żarskich szkół podstawowych wzięło udział w III edycji Międzyszkolnego Konkursu z Języka Angielskiego „Master of English” w ramach Macmillan Primary School Tournament II.
   Turniej językowy został zorganizowany we współpracy ze Szkołą Języków Obcych „Świat Języków” w Żarach oraz Wydawnictwem Macmillan w Warszawie. Serdecznie dziękuję sponsorom – Pani Katarzynie Daniszewskiej ze Szkoły Języków Obcych „Świat Języków” w Żarach oraz Panu Michałowi Łupkowskiemu z Wydawnictwa Macmillan za pomoc w organizacji, ufundowanie nagród oraz za osobiste uczestnictwo w konkursie.
   W walce o tytuł Mistrza Angielskiego uczniowie musieli popisać się nie tylko wiedzą gramatyczno-leksykalną, ale również umiejętnościami w zakresie słuchania i czytania ze zrozumieniem w języku angielskim.
   Mistrzem języka angielskiego został reprezentant Szkoły Podstawowej nr 2, Miłosz Mistuń, wygrywając nagrodę główną – roczny kurs języka angielskiego w Szkole Języków Obcych „Świat Języków” w Żarach. Wicemistrzami zostali Igor Walęsiak z Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Kamil Firganek ze Szkoły Podstawowej nr 5.

Wyniki Konkursu:
I miejsce: Miłosz Mistuń (Szkoła Podstawowa nr 2),
II miejsce: Igor Walęsiak (Katolicka Szkoła Podstawowa),
III miejsce: Kamil Firganek (Szkoła Podstawowa nr 5),
IV miejsce: Jakub Piwowarski (Katolicka Szkoła Podstawowa),
V miejsce: Magdalena Szewczyk (Szkoła Podstawowa nr 3),
VI miejsce (ex aequo): Rafał Drzewiński (Szkoła Podstawowa nr 5), Kamila Pok (Szkoła Podstawowa nr 8),
VIII miejsce: Jakub Nowak (Szkoła Podstawowa nr 5),
IX miejsce: Mateusz Słowik (Szkoła Podstawowa nr 3),
X miejsce: Nathan Ozimek (Katolicka Szkoła Podstawowa),
XI miejsce: Tomasz Szytuła (Szkoła Podstawowa nr 3),
XII miejsce: Julia Ryczkowska (Szkoła Podstawowa nr 1),
XIII miejsce: Daria Antonkiewicz (Szkoła Podstawowa nr 1),
XIV miejsce: Marta Świdkiewicz (Szkoła Podstawowa nr 1),
XV miejsce: Wojtek Terebiński (Szkoła Podstawowa nr 8).


Gratuluję zwycięzcom, a pozostałym uczestnikom dziękuję za udział. Specjalne podziękowania kieruję również do nauczycieli, którzy przygotowywali uczniów do tego konkursu.
Karolina Wojtiuk


fot. Cezary Sułkowski
 
STOPKA