SP1 Aktualności Klasowy Konkurs Czytania w 1 a sobota, 08 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Klasowy Konkurs Czytania w 1 a

   Dnia 8 maja 2014 r. w klasie 1a odbyła się lekcja otwarta z udziałem rodziców, w czasie której odbył się Klasowy Konkurs Czytania. Składał się on z 3 etapów, wzięło w nim udział 12 uczniów.
   W pierwszym etapie dzieci odpowiadały na pytania po cichym przeczytaniu tekstu. Drugi etap to prezentacja dowolnych fragmentów książek przygotowanych przez uczniów.
   Po tym etapie jury, czyli zebrani rodzice wraz z wychowawcą, wyłonili 8 uczestników, którzy czytali nieznany wcześniej tekst, przygotowany przez nauczyciela. Walka była zacięta, szczególnie o II i III miejsce. Po dogrywce wyłoniono zwycięzców.
   Bezkonkurencyjny okazał się Adam Sobczak, który zdobył komplet punktów – 30. Drugie miejsce z wynikiem 29 pkt. zajął Mateusz Pasławski. Na miejscu trzecim uplasowali się Dawid Najdek i Dawid Kiziok.
   Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody, a pozostali uczestnicy dyplomy uczestnictwa i zakładki. Lekcja była emocjonująca i dała rodzicom możliwość skonfrontowania umiejętności ich pociech z innymi dziećmi. Najważniejsza jednak była wspólna zabawa i pokazanie dzieciom - zgodnie z przyświecającym mottem tego konkursu – że: „Książka jest jak mędrzec łagodny i pełen słodyczy. Puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem”.
Wychowawca klasy 1a
Ewa Siatkowska

fot. Ewa Siatkowska
 
STOPKA