SP1 Aktualności Sukcesy naszych uczniów w XXI Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę” czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Sukcesy naszych uczniów w XXI Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę”

   Dnia 09.05.2014 roku w Sali Konferencyjnej w Ratuszu odbyło się podsumowanie XXI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do poznawania Ziemi Ojczystej, promowanie Małych Ojczyzn, dziedzictwa narodowego oraz osiągnięć czasów współczesnych, jak również kontynuowanie i upowszechnianie krajoznawczych tradycji rodzinnych, środowiskowych, szkolnych oraz regionalnych.
   Na szczeblu powiatowym szkół podstawowych I miejsce i tytuł LAUREATA uzyskał Maciej Zabawa z kl. VI b za indywidualną pracę multimedialną „Barburka-Barbórka”. II miejsce zajęła Aleksandra Urban z kl. IV a za pracę indywidualną „Kresowe dzieje mojej rodziny”.


fotorelacja
fot. Bożena Masłowska


   W wyniku eliminacji rejonowych do komisji konkursowej szczebla wojewódzkiego trafiło 51 prac (w tym 25 multimedialnych), autorstwa 76 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych.

Prace naszych uczniów uplasowały się na bardzo wysokim miejscu.

TYTUŁ LAUTEATA
wojewódzkiego finału XXI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „ POZNAJEMY OJCOWIZNĘ” w roku 2013/14 objętego patronatem honorowym Lubuskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Lubuskiego, Lubuskiej Organizacji Turystycznej, Muzeum Ziemi Lubuskiej i Lubuskiego Konserwatora Zabytków otrzymali:
  • w kategorii prac indywidualnych - ALEKSANDRA URBAN, ucz. kl. IVa
  • w kategorii indywidualnych prac multimedialnych - MACIEJ ZABAWA, ucz. kl. VI b
Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się 14 maja 2014 roku w Sali Kolumnowej w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Opiekun
Bożena Masłowska


fotorelacja
fot. Bożena Masłowska
 
STOPKA