SP1 Aktualności Sukces naszego ucznia w VII Konkursie Poezji Kresowej "Ocalić od zapomnienia" wtorek, 11 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Sukces naszego ucznia w VII Konkursie Poezji Kresowej "Ocalić od zapomnienia"

   W piątek, 23 maja 2014 r., Inez Kabin z kl. IVb oraz Kacper Ćwiertnia z kl. Va wzięli udział w VII Konkursie Poezji Kresowej "Ocalić od zapomnienia", który odbył się w Lubsku.
   W wyniku II wojny światowej granice Polski uległy zmianie, utraciliśmy cenne dla nas ziemie na wschodzie (tak zwane Kresy), w zamian otrzymaliśmy tereny, gdzie dziś mieszkamy. Jest jednak w społeczeństwie spora grupa ludzi, którzy wciąż z tęsknotą powracają myślami do tych dawnych przestrzeni, które słusznie kojarzą się z czasami świetności Rzeczpospolitej. I tenże właśnie konkurs był powrotem do miast, wsi, krajobrazów zza wschodniej granicy.
   Kacper Ćwiertnia, przygotowany przez p. Edytę Talarowską, zdobył III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Piotr Pałac

fot. Piotr Pałac
 
STOPKA