SP1 Aktualności Międzyszkolny Turniej Pięknego Czytania czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Międzyszkolny Turniej Pięknego Czytania

   Dnia 24 maja 2014 r. w MBP w Żarach odbył się Międzyszkolny Turniej Pięknego Czytania. Do rywalizacji stanęli uczniowie żarskich podstawówek. W konkursie brali udział najlepiej czytający uczniowie, wyłonieni w Szkolnych Konkursach Pięknego Czytania w dwóch kategoriach wiekowych: klasy III i IV oraz V i VI. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Urban z klasy IV a oraz Daria Wojtysiak z kl. VI b.
   Celem konkursu było krzewienie umiejętności używania pięknej polskiej mowy i zachęcenie dzieci do głośnego czytania. W pierwszym etapie konkursu uczniowie czytali tekst wybrany samodzielnie i przygotowany przed eliminacjami. W drugim etapie uczestnicy konkursu otrzymali do przeczytania nowy, nieznany tekst. Jury oceniało uczniów, biorąc pod uwagę następujące kryteria: poprawność, wyrazistość, płynność, intonację, akcent, stosowanie interpunkcji oraz wyraz artystyczny.
  Nasze uczennice zaprezentowały się znakomicie, a Daria Wojtysiak zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej.
Gratulujemy!!!
Jolanta Koch

alt alt
alt alt
alt alt
alt alt
alt alt
alt alt
alt alt
alt alt
fot. Jolanta Koch
 
STOPKA