SP1 Aktualności Próba czterech żywiołów w Gromadzie Zuchowej „Wielcy Badacze Świata” czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Próba czterech żywiołów w Gromadzie Zuchowej „Wielcy Badacze Świata”

   29.05.2014 r. zuchy z Gromady Zuchowej „Wielcy Badacze Świata” zostały poddane próbom czterech żywiołów na znak walki ze słabościami i stawania się lepszym. Każda z tych prób wymagała od wszystkich i od każdego z osobna niecodziennego wysiłku, odwagi i uporu w dążeniu do wyznaczonego przez siebie celu. Ponadto, każde z nich wypiło miksturę prawdomówności na znak mówienia zawsze prawdy. Podczas biegu dzieci postępowały zgodnie z Prawem Zucha:
  1. Zuch kocha Boga i Polskę.
  2. Zuch jest dzielny.
  3. Zuch mówi prawdę.
  4. Zuch pamięta o swoich obowiązkach.
  5. Wszystkim z zuchem jest dobrze.
  6. Zuch stara się być coraz lepszy.

   Swą postawą i słowem zasłużyły na wstąpienie w szeregi Związku Harcerstwa Polskiego. „Obiecuję być dobrym zuchem, zawsze przestrzegać Prawa Zucha” powiedziały następujące dzieci: Martyna Bartkowiak, Marta Biedziuk, Jakub Chołowienko, Wiktoria Drgas, Natalia Głowacka, Julia Maj, Jakub Nuckowski, Aleksandra Surowiec, Paulina Szczerbińska, Maria Ujazdowska.
   Ten wspaniały dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.
Druhna Emilia Drgas

   Drużyna Zuchowa w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach działa od listopada 2013 r. Powstała z inicjatywy harcmistrza Mirosława Zengiela. Opiekę nad nią sprawuje podharcmistrz Emilia Drgas. W ciągu roku dzieci zdobywały kolejne sprawności, uczestniczyły w uroczystościach szkolnych i państwowych. Gratuluję wszystkim Zuchom i życzę zdobywania kolejnych sprawności.
   Dziękuję hm Mirosławowi Zengielowi i phm Emili Drgas za przygotowanie uczniów do tak wspaniałej uroczystości, a rodzicom dziękuję za pomoc i zaangażowanie w działalność drużyny zuchowej.
Wicedyrektor szkoły
Honorata Kryszewska

fot. Honorata Kryszewska
 
STOPKA