SP1 Aktualności I MIEJSCE TRZECIOKLASISTÓW W TURNIEJU „ZŁOTA NUTKA” piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

I MIEJSCE TRZECIOKLASISTÓW W TURNIEJU „ZŁOTA NUTKA”

   W środę 28 maja 2014 r. w sali widowiskowej Luna odbył się XIV Turniej Muzyczny Trzecioklasistów „Złota Nutka”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 5 w Żarach. Do rywalizacji przystąpiło sześć szkół: SP2, SP3, KSP, SP5, SP8, SP1. Wszyscy świetnie się przygotowali do „walki”. Drużyny wyśmienicie odpowiadały na zagadki muzyczne związane z operą, baletem, filharmonią, śpiewały piosenki do ilustracji, odpowiadały na pytania dotyczące rodzajów głosów ludzkich, rozpoznawały nucone przez zawodnika z drużyny melodie, rozpoznawały nutki solmizacyjne itp. Plastycy namalowali piękne ilustracje inspirowane muzyką operową. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły również występy kibiców, którzy artystycznie i pomysłowo zaprezentowali koncert, balet lub musical. Występ baletnic z naszej szkoły na pewno pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników. Dziewczyny tańczyły do baletu „Jezioro łabędzie”, następnie do różnych rytmicznych i bardzo popularnych polskich piosenek.
   Uczennice z naszej szkoły były najlepsze. Pokonały wszystkich zawodników. Gratulujemy! Nagrodę „Złotą Nutkę” oraz słodycze wręczyła pani Małgorzata Stodulska – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Żarach.
Monika Majerska


fot. Monika Majerska
 
STOPKA