SP1 Aktualności Drodzy Rodzice Pierwszoklasistów sobota, 08 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Drodzy Rodzice Pierwszoklasistów


DRODZY RODZICE UCZNIÓW 
KLAS PIERWSZYCH 
(2014/2015)

   Mając na uwadze Państwa troskę, ciekawość, a nawet niepokój dotyczący tak ważnego momentu w życiu każdej rodziny, jakim jest posłanie po raz pierwszy dziecka do szkoły, informujemy, że listy klas zostały już utworzone i można się z nimi zapoznać w naszej szkole od poniedziałku 9.06.2014 r. 

   Planujemy w ostatnim tygodniu sierpnia spotkanie, podczas którego dzieci i rodzice będą mogli zapoznać się z wychowawcami. W najbliższym czasie na naszej stronie internetowej ukaże się informacja dotycząca podręczników oraz terminu spotkania (zaproszenia otrzymają Państwo również listownie). Zachęcamy do częstego zaglądania na stronę www.sp1.zary.pl
 
 Tymczasem zapraszamy w gościnne progi Jedynki 
14 czerwca od 15-tej na Festyn Rodzinny  


 
 
W międzyczasie proponujemy kompletowanie wyprawki.

„WYPRAWKA” DLA UCZNIA KLASY I

LISTA niezbędnych przyborów szkolnych w klasie pierwszej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Fryderyka Chopina w Żarach:
  • piórnik z wyposażeniem (najlepiej rozkładany): 2 ołówki HB, gumka, kredki ołówkowe w podstawowych kolorach, nożyczki, klej w sztyfcie, linijka ok. 20 cm, temperówka, długopis;
  • przybory do zajęć plastycznych: blok techniczny biały i kolorowy A-4, blok rysunkowy biały i kolorowy A-4, kolorowe wycinanki, kredki woskowe, farby akwarelowe, plakatowe oraz pędzle (cienki i grubszy), plastelina (nietoksyczna i niebrudząca), 4 kolory bibuły, wszystkie przybory należy umieścić w tekturowej teczce lub pudełku i podpisać, przybory plastyczne dziecko przechowuje w szkole;
  • zeszyty: 3 w cienką linię oraz 3 w kratkę; zeszyty i podręczniki powinny być obłożone i podpisane;
  • strój na lekcje wychowania fizycznego: obuwie sportowe (najlepiej z jasną podeszwą), czarne lub granatowe spodenki gimnastyczne, biała
  • koszulka gimnastyczna, w okresie jesienno-zimowym: dres. Ponadto w szkole obowiązuje obuwie zmienne. Może być to obuwie sportowe, w którym dziecko będzie ćwiczyć na sali gimnastycznej podczas lekcji wychowania fizycznego.
 
Uroczysty apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się 1 września 2014 roku o godz. 9.00 na placu apelowym szkoły. Uczniów obwiązuje strój galowy.


 
STOPKA