SP1 Aktualności Inauguracja roku szkolnego 2014/2015 piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

   W poniedziałek, 1 września, spotkaliśmy się po ponad dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej. W tym roku aura wyjątkowo nam nie sprzyjała. Było zimno i pochmurno. Nie przeszkodziło to jednak w radosnym powitaniu kolegów i koleżanek.
   Młodsze klasy rozpoczęły rok szkolny na sali gimnastycznej. Jesteśmy szczególnie dumni, ponieważ w tym roku szkolnym JEDYNKA przyjęła w swoje mury aż siedem (!) klas pierwszych. I to właśnie tym, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury naszej szkoły, chcemy życzyć, by każdy dzień w niej spędzony był przepełniony spokojem, radością, przyjaźnią kolegów i koleżanek, życzliwością nauczycieli, by czuli się jak u siebie w domu!
   Uczniowie klas IV-VI, ze względu na małą ilość miejsca w sali gimnastycznej, udali się od razu na spotkanie z wychowawcami do swoich klas.
   Przypominamy Wam, iż zawsze trzeba dbać o bezpieczeństwo w drodze do i ze szkoły oraz poza nią. Oto kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać zawsze i wszędzie:
  • Zawsze przechodź przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych, najlepiej na przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną!

  • Zawsze przechodź przez jezdnię na zielonym świetle – migające zielone światło mówi o konieczności opuszczenia przejścia dla pieszych!

  • Przed wejściem na jezdnię, nawet gdy jest sygnalizacja świetlna, spójrz w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo. Dopiero po upewnieniu się, że nie zbliża się żaden pojazd, możesz przejść na drugą stronę!

  • Przez jezdnię przechodź zdecydowanym krokiem, nie możesz przebiegać przez jezdnię!

  • Nie wchodź na jezdnię bezpośrednio zza samochodu lub innej przeszkody!

  • Pamiętaj, że przejście dla pieszych nie jest miejscem zabawy. Spychanie na jezdnię kolegi lub koleżanki może zakończyć się tragicznie!

  • Poza terenem zabudowanym zawsze idź lewą stroną drogi (poboczem), abyś widział pojazd nadjeżdżający z naprzeciwka!

  • Na ubraniu lub tornistrze noś znaczki odblaskowe, dzięki którym będziesz bardziej widoczny na drodze!

  • Przechodząc przez przejazdy kolejowe sprawdź, czy nie nadjeżdża pociąg, nigdy nie przechodź, gdy szlabany są opuszczone!
Administratorzy
Piotr Pałac, Cezary Sułkowski
fot. Cezary Sułkowski
 
STOPKA