SP1 Aktualności Sprzątanie Świata 2014 czwartek, 06 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Sprzątanie Świata 2014

   W piątek, 19 września 2014 r. uczniowie JEDYNKI wzięli udział w ogólnopolskiej akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA. Klasy I-III dbały o czystość wokół szkoły, zaś uczniowie klas IV-VI sprzątali teren przy ul. Paderewskiego. Pogoda dopisała, choć miało padać. Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy, dzieci ścigały się, kto zbierze więcej śmieci.
   Warto w tym miejscu przypomnieć, iż dbanie o czystość środowiska powinna objawiać się codziennie, nie tylko „od święta”, w dni, kiedy w sposób szczególny o niej pamiętamy. Chcemy z radością, bez nerwów iść na spacer? Chcemy nacieszyć oczy pięknem otaczającej przyrody? Nie wyrzucajmy drobnych śmieci na chodnik, trawnik lub w inne miejsca. Czyste ulice i parki pozwolą nam na spokojny wypoczynek. Owe ulice, trawniki, parki nie są własnością jakiejś nieznanej nam osoby – to my jesteśmy ich właścicielami, to są nasze chodniki, parki, trawniki. I to od nas zależy, czy będą czyste!
Piotr Pałac i Cezary Sułkowski

fot. Edyta Talarowska i Cezary Sułkowski

 
STOPKA