SP1 Aktualności Sukces na XV Międzynarodowym Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży Żary 2014 poniedziałek, 10 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Sukces na XV Międzynarodowym Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży Żary 2014

   W dniu 19 września 2014 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach odbyło się podsumowanie XV Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży, cyklicznej imprezy odbywającej się od 1986 roku. Nasza szkoła, jako jedyna w mieście i regionie oraz jedna z nielicznych w kraju, bierze udział w tym konkursie od 1. połowy lat 90-tych. W poprzednich edycjach Biennale nasi uczniowie zdobywali nagrody i wyróżnienia, a liczne prace trafiały na wystawę pokonkursową. Nie inaczej było w tym roku. Do konkursu zgłoszone zostały 22 prace. Na wystawę pokonkursową trafiło 16 ekslibrisów, a wśród nich praca Jakuba Góry z klasy VIa, który uzyskał wyróżnienie w grupie wiekowej 11 do 15 lat.
   Prace grafików z Jedynki znalazły się wśród 299 ekslibrisów wykonanych przez 235 młodych autorów z 11 krajów – z Polski oraz między innymi z Niemiec, Rosji, Tajwanu, Węgier, Indii…
   Jakubowi gratulujemy, a na wystawę pokonkursową biblioteka zaprasza do 15 listopada 2014 r.
Andrzej Woźniak
fot. Andrzej Woźniak
 
STOPKA