SP1 Aktualności Dzień Głośnego Czytania piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Dzień Głośnego Czytania

   29 września to Dzień Głośnego Czytania. To święto ma w naszym kraju już 13-letnią tradycję, zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest propagowanie głośnego czytania, które rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo oraz buduje więzi między rodzicami a dziećmi. Dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać, rozwija też zdolność koncentracji, chęć poznawania świata oraz zainteresowania. Tak spędzony wspólnie z dzieckiem czas procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej rozwiązywać problemy wieku nastoletniego.
   Tego dnia tej krajowej akcji w naszej szkole towarzyszyło również celebrowanie 120. rocznicy urodzin Marii Kownackiej, której święto przypadało we wrześniu. Autorce poświęcono wystawę książek i informacji o jej życiu oraz twórczości. Wystawę wzbogaciły Plastusie wykonane własnoręcznie przez uczniów klasy I f.
   W bibliotece i świetlicy szkolnej odbyło się głośne czytanie książek Marii Kownackiej pt. Plastusiowo i Rogaś z Doliny Roztoki. Dzieci starsze czytały młodszym, doskonaląc technikę czytania, zaś słuchający mogli poznać przygody bohaterów tych książek.
Przedłużmy to święto na wszystkie dni roku!
Jolanta Koch


fot. Jolanta Koch i Joanna Naumik
 
STOPKA