SP1 Aktualności Z wizytą w Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego środa, 12 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Z wizytą w Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego

   26 września 2014 r. kl. IV d uczestniczyła w wycieczce do Muzeum Pogranicza Śląsko-Łużyckiego. Pan przewodnik opowiadał nam, co się działo w Żarach na przestrzeni wieków. Najpierw pokazał nam makietę Żar, potem opowiadał o naszym mieście. Pokazał też narzędzia z kopalni węgla brunatnego niedaleko Żar. Dowiedzieliśmy się, że Żary słynęły z produkcji pięknej porcelany, którą mogliśmy obejrzeć i podziwiać.
   Wycieczka bardzo nam się podobała, ponieważ poznaliśmy historię naszego ukochanego miasta.
Ala Januszkiewicz, 4d


fot. Honorata Kryszewska i Bożena Masłowska
 
STOPKA