SP1 Aktualności Zbiórka kasztanów w naszej szkole poniedziałek, 10 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Zbiórka kasztanów w naszej szkole

„Lśniący, gładki kasztan,
miło mieć go w ręce.
Schowam do kieszeni,
przyniesie mi szczęście"

   Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 doskonale rozumieją konieczność uczestniczenia w akcjach pomocowych. Wiedzą, że gdy przyjdzie mróz i spadnie śnieg, zwierzętom w lesie bardzo ciężko jest samodzielnie zdobyć pożywienie. Dlatego jak co roku we wrześniu i październiku włączyli się w akcję zbiórki kasztanów. Zbierali wszyscy - dzieci, rodzice i pracownicy szkoły. 290 uczniów klas 1-3 wykazało się niezwykłą aktywnością mierzoną wagą zebranych owoców. Okazało się, że zebrali aż 770 kg kasztanów. Najwięcej udało się zgromadzić klasom 3b, 2a, 2d.
   Na pewno w przyszłym roku, gdy nadejdzie jesień, znów wybierzemy się z koszami na kasztany.
Wioletta Mutwil


fot. Wioletta Mutwil

 
STOPKA