SP1 Aktualności Poczta Dobrego Słowa czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Poczta Dobrego Słowa

   9-15 października to Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów.
   Była to świetna okazja do przypomnienia tej – trochę zapomnianej – formy komunikowania się. Z tej okazji w bibliotece szkolnej przygotowano okolicznościową gazetkę pod tytułem „Ludzie listy piszą…”. Znalazły się na niej informacje dotyczące historii listu, wzór listu prywatnego i oficjalnego, przykład poprawnie zaadresowanej koperty, rodzaje kartek pocztowych i in.
   Z tej okazji zaproszono Was do udziału w akcji Poczta Dobrego Słowa. Listy, kartki z życzeniami i pozdrowieniami,
 zaadresowane do Waszych kolegów, koleżanek i nauczycieli trafiły do, ustawionej w bibliotece, skrzynki pocztowej. Znalazło się w niej 125 przesyłek.
   W piątek, 17 października, listonosze – Kuba i Mateusz – doręczyli adresatom wszystkie przesyłki, które sprawiły im ogromną radość. Mam nadzieję, że nadawcy otrzymają od Was odpowiedź! Tak nakazuje kultura korespondencji.
   Dziękuję Waszym wychowawcom i nauczycielom języka polskiego za pomoc, jakiej Wam udzielali podczas redagowania listów i adresowania kopert.
   Ponieważ akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, powtórzmy ją jeszcze raz.
Jolanta Kochfot. Jolanta Koch
 
STOPKA