SP1 Aktualności Jesienne lekcje angielskiego czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Jesienne lekcje angielskiego

   Jesień kojarzy mi się przede wszystkim z kolorami – ciepłymi odcieniami żółci, czerwieni i brązu. Zmieniający się krajobraz za naszymi oknami to świetna okazja do nauki nowych słów w języku angielskim. Jak po angielsku jest: grabić liście, zbierać kasztany czy iść na spacer? Temat ten przerabialiśmy w czasie ostatnich lekcji. Poznawaliśmy nowe słówka, rozwiązywaliśmy jesienne krzyżówki i wyszukiwarki, świetnie się przy tym bawiąc. Zachęcam zwłaszcza do zapoznania się z prezentacjami o jesieni osoby, które chcą rozszerzyć poznane słownictwo.
Izabela Mielniczek


   Jesień to także czas szczególnie wyczekiwany przez dzieci w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, ponieważ 31 października obchodzone jest tam Halloween. Była to świetna okazja do lekcji kulturowych. Poznaliśmy słowa związane z Halloween, zapoznając się z prezentacjami, rozwiązując zadania i quizy na tablicy interaktywnej. Śpiewaliśmy piosenkę z nowo poznanymi słowami, którą możecie obejrzeć poniżej. W klasach drugich przypomnieliśmy nazwy części ciała, tworząc wymyśloną postać na tablicy interaktywnej, a w klasach czwartych ćwiczyliśmy tworzenie pytań i krótkich odpowiedzi z nowymi wyrazami.
Izabela Mielniczek
Karolina Wojtiuk

Prezentacja o Halloween:

Fotorelacja:


fot. Izabela Mielniczek i Karolina Wojtiuk

 
STOPKA