SP1 Aktualności Andrzejki w Bibliotece piątek, 07 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Andrzejki w Bibliotece


 

   Okazją do wspólnej zabawy wszystkich uczniów naszej szkoły oraz ciekawą formą integracji dzieci, współdziałania w grupie i wyrabiania właściwych postaw były andrzejki w bibliotece pod hasłem „Czary-mary nie do wiary” (27-28 listopada 2014 r.). Głównym celem zabawy było wdrażanie uczniów do kultywowania tradycji i obrzędów ludowych. Andrzejki zostały zaplanowane tak, aby uatrakcyjnić czas wolny uczniom przed lekcjami, w trakcie przerw i po lekcjach. W organizację imprezy zaangażowały się, szczególnie, dziewczęta z klasy V b, którym powierzono role prowadzących. Wymagało to od nich umiejętności współpracy, zgodnego podziału zadań oraz zaangażowania podczas prowadzenia wróżb i zabaw. W tych dniach bibliotekę odwiedziło wielu uczniów i nauczycieli, którzy chętnie uczestniczyli w przygotowanych zabawach i mogli wywróżyć swoją przyszłość na wiele sposobów (serduszka z imionami, kręcenie butelką – zawody, magia kolorów, mowa kwiatów, wróżby z gwiazd, kart i kości, numerologia, horoskopy). Jest nam bardzo miło, że biblioteczne andrzejki cieszyły się takim dużym zainteresowaniem.
Jolanta Koch


fot. Jolanta Koch
 
STOPKA