SP1 Aktualności Czeska maskotka w naszej szkole sobota, 08 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Czeska maskotka w naszej szkole

   W ubiegłym roku naszą szkołę odwiedziły maskotki z Grecji, Norwegii, Słowacji, Wielkiej Brytanii i Rumunii. Wizyty stały się inspiracją dla wielu działań na lekcjach języka angielskiego. Była to świetna okazja, aby poznać europejskie kraje w ciekawy sposób.
   W tym roku szkolnym także wymieniamy się maskotkami. Pierwszym pluszakiem, który odwiedził SP1, był Krecik (Mole – po angielsku) z Czech. Nasi uczniowie świetnie znają Krteka z czeskiej bajki i od razu go pokochali.
   To właśnie bajka o kreciku sprawiła, że i my zapragnęliśmy nakręcić własny film animowany, ukazujący przygody Krecika w naszej szkole i Żarach. Film powstał – i to po angielsku. Możecie go obejrzeć na YouTube:To klasa 4c napisała scenariusz w języku angielskim, przygotowała scenografię i zagrała w filmie. Kto jeszcze nie widział, to musi obejrzeć!
   Sympatyczny Krecik pozwolił nam także lepiej poznać Czechy. Na lekcjach uczył angielskiego. Śpiewaliśmy razem piosenkę o Halloween, stworzyliśmy napisy do filmu o Kreciku


   
   Na blogu języka angielskiego zamieszczali zdjęcia i relacje z pobytu, ćwicząc pisanie w języku angielskim i polskim.
 Izabela Mielniczek

My o Kreciku po angielsku
 
  FOTORELACJA


fot. Izabela Mielniczek
 
 
STOPKA