SP1 Aktualności Wakacje poniedziałek, 10 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Wakacje

   Mieliśmy się odezwać przed 1 czerwca, ale też jesteśmy dziećmi i jak to dzieci, zapomnieliśmy, ale nie o Was. Liczne imprezy, spotkania, nawał pracy –to wszystko spowodowało, że zamilkliśmy na tak długi czas. Tymczasem krótkie podsumowanie wydarzeń. 1 czerwca czyli Dzień Dziecka obchodziliśmy radośnie i hucznie. We wszystkich klasach rodzice przygotowali poczęstunek. Bawiliśmy się, śpiewaliśmy wakacyjne piosenki, organizowaliśmy konkursy i zawody. Wielu z nas wyszło na spacer do Zielonego Lasu, inni poszli z wychowawcami na lody, a jeszcze inni wzięli udział w turniejach sportowych czy w tradycyjnym turnieju klas szóstych, które rywalizowały w różnych konkurencjach. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą, umiejętnościami sportowymi i artystycznymi. Było bardzo wesoło, gwarno i przyjaźnie (obejrzyjcie fotorelację). Zwycięzcą została klasa 6b. Na zakończenie wszyscy otrzymali pyszne kolorowe cukierki. Roztańczeni i rozśpiewani, wyczerpani zmaganiami pierwszoczerwcowymi szczęśliwie układaliśmy się do kolorowych snów.
   Kilka dni później bohaterami w szkole znów byli szóstoklasiści. Odbył się uroczysty pożegnalny bal, na którym uczniowie w galowych zatańczyli poloneza strojach na placu szkolnym, następnie wystąpili w programie artystycznym wyreżyserowanym przez p. Edytę Talarowską. A potem była już tylko dobra zabawa prowadzona przez profesjonalnego DJ Krzyśka i wspaniały poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszyscy bawili się znakomicie. Bal na długo pozostanie w pamięci (jego atmosferę utrwaliliśmy na zdjęciach).
   Trzecioklasiści rozstawali się z pierwszym etapem nauki w podobny sposób. Długi weekend oderwał nas na chwilę od szkoły. Kiedy wróciliśmy w poniedziałek, okazało się, że do wakacji został tylko jeden krok. Ostatni tydzień nauki to wielkie zamieszanie: sprzedajemy podręczniki, porządkujemy pod okiem nauczycieli gabinety, szóstoklasiści biegają z obiegówkami, zabezpieczamy sprzęt, rozliczamy się z książek w bibliotece szkolnej, odbywamy ostatnie wspólne wędrówki, na lekcjach wychowawczych rozmawiamy o mijającym roku szkolnym i porównujemy cenzurki, które wręczone zostały na ostatnim uroczystym apelu.
   20 czerwca rozpoczęły się wakacje, a 22 nadeszło kalendarzowe lato. Niestety tylko kalendarzowe, bo za oknem pochmurno, szaro, deszczowo i wietrznie, słońce bez uśmiechu. Możemy mieć tylko nadzieję, że przezwycięży słabość i wkrótce ogrzewać nas będzie swym ciepłem.
   Zokazji wakacji życzymy Wam ciepłych, radosnych, szczęśliwych chwil oraz przyjemnie spędzanego wolnego czasu. Wracajcie do szkoły we wtorek 1 września opaleni, silni, duzi i zdrowi. I wówczas znów się spotkamy.
* * *
Jeśli będziecie mieli ochotę, to opowiadajcie nam historie wakacyjne na naszej stronie. Najciekawsze (za Waszą zgodą) opublikujemy. Do usłyszenia i zobaczenia.
Administratorzy
 
STOPKA