SP1 Aktualności Wizyta w MBP – Filia nr 3 w Żarach sobota, 08 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Wizyta w MBP – Filia nr 3 w Żarach

   W dniach 2-9 grudnia 2014 r. uczniowie klas II odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną – Filia nr 3 w Żarach, gdzie uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez panią Alicję Powęską. Dzieci miały okazję obejrzeć bibliotekę i jej zbiory oraz dowiedziały się, co należy zrobić, by stać się jej użytkownikami. Poza tym wysłuchały fragmentów książek, czytanych przez panią Alicję oraz rozwiązywały krzyżówki, rebusy i łamigłówki. Spotkania były niezwykle udane, a na koniec wszyscy częstowali się słodkościami z Mikołajowej skarpety.
   Celem tych spotkań jest przygotowanie uczniów do korzystania z innego typu bibliotek, a więc w pierwszej kolejności z wypożyczalni i czytelni biblioteki publicznej w swoim miejscu zamieszkania. Chcemy, aby po ukończeniu nauki w naszej szkole, nie skończyli „przygody z biblioteką i książką”.
Jolanta Koch


fot. Jolanta Koch
 
STOPKA