SP1 Aktualności Pierwsza pomoc na lekcjach wychowania fizycznego sobota, 08 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Pierwsza pomoc na lekcjach wychowania fizycznego

   Co roku w czasie lekcji wychowania fizycznego przypominamy dzieciom o zasadach udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie ćwiczą na fantomach, małym i dużym, które otrzymaliśmy od fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzieci klas IV-VI otrzymały książeczki z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz papierowe telefony, służące do ratowania życia poprzez podawanie w odpowiedniej kolejności ważnych informacji dyspozytorowi pogotowia. Przypomniano także numery telefonów alarmowych.
   Zajęcia były ciekawe i wzbudziły dużo emocji.
   Uratujemy komuś życie, gdy będziemy wiedzieć, jak to trzeba zrobić.
Elżbieta Jusińska, Barbara Mantyk, Aleksander Stachów


fot. Elżbieta Jusińska
 
STOPKA