SP1 Aktualności Góra Grosza piątek, 07 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Góra Grosza

Koniec pierwszego półrocza to czas podsumowań. Nie możemy zapomnieć o bardzo aktywnym udziale naszej szkolnej społeczności w XV edycji ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Góra Grosza”

   Zdaniem organizatorów, najlepsze co można dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 60 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

   W tym roku szkolnym zebraliśmy bardzo dużą „Górę Grosza”. To ponad 65 kilogramów monet o nominałach od 1 grosza do 5 złotych, co dało łącznie kwotę 893,24 zł. Poszczególne klasy zbierały monety, które następnie zostały przeliczone. Gratulacje i ogromne podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

   Zarówno klasy młodsze, jak i starsze wzięły udział w konkursie, który wyłonił zwycięzców – klasy, które zebrały największe kwoty pieniędzy.

   Wśród klas młodszych najlepszymi zbierającymi okazały się klasy:
  • I miejsce – klasa I a, która zebrała 79,95 zł.
  • II miejsce – klasa III c, która zebrała 78,07 zł.
  • III miejsce – klasa II a, która zebrała 70,14 zł.
Wśród klas starszych najlepszymi zbierającymi okazały się klasy:
  • I miejsce – klasa V a, która zebrała 94,47 zł.
  • II miejsce – klasa VI b, która zebrała 62,58 zł.
  • III miejsce – klasa VI a, która zebrała 60,44 zł.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom  Dyplomy i słodkie upominki już wkrótce  Z całego serca dziękujemy też pozostałym klasom, które z równie wielkim zaangażowaniem zebrały niemałe kwoty.

Liczymy, że i w następnym roku wspólnie uda nam się usypać ogromną Górę Grosza!!!

Z pozdrowieniami Samorząd Uczniowski
 
STOPKA