SP1 Aktualności Lekcja plastyki na śniegu czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Lekcja plastyki na śniegu

   Śnieg - opad tak wyczekiwany na zimową przerwę świąteczną oraz ferie – jest także świetnym materiałem plastycznym. Zaraz po spadnięciu całą okolicę barwi na biało, a przy odpowiedniej temperaturze daje się łatwo lepić i formować. Obydwa te warunki spełniał w południe 20 stycznia 2015 roku. Tego dnia klasa 6c na lekcję plastyki wyszła w plener, dokładnie na plac apelowy przed szkołę. Temat brzmiał: „Rzeźba w śniegu – forma otwarta”.
   Założyliśmy następujące cele:
  • kształcenie wyobraźni plastycznej poprzez formowanie przestrzenne,
  • integracja zespołu klasowego
  • popularyzowanie ruchu na świeżym powietrzu
   Poniższe zdjęcia pokazują, że cele zostały osiągnięte. Wszyscy wykazali się inwencją twórczą i ogromnym zaangażowaniem. Lekcja zakończyła się przytuleniem do wspólnie ulepionego bałwana i pamiątkowym zdjęciem: bezcenną pamiątką na upalne wakacje…
Andrzej Woźniak


fot. Andrzej Woźniak
 
STOPKA