SP1 Aktualności Maskotka z Francji w naszej szkole sobota, 08 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Maskotka z Francji w naszej szkole

   "Show me your Word – Mascots trip" to projekt współpracy europejskiej naszej szkoły z innymi państwami. W ramach projektu wymieniamy się maskotkami z innymi krajami. Ostatnio dzieci mogły poznać bliżej Francję, gdyż gościliśmy świstaka (la marmotte) z tego kraju. Jak dowiedzieliśmy się z dziennika podróży, uczniowie z Francji wybrali właśnie to zwierzątko, ponieważ jest ono symbolem regionu Francji Haute-Savoie, z którego pochodzą. Świstak ma na imię Edelweiss, czyli szarotka - roślina, która jest symbolem Alp. W tych górach mieści się ich szkoła, nazywa się Triolet, Minzier. Leży ona w pobliżu miasta Annecy. Okazało się, że nasi koledzy z Francji mieszkają blisko granicy z Szwajcarią i Włochami. Wielu ich rodziców pracuje w Genewie, dużym szwajcarskim mieście.

   Wizyta maskotki stała się inspiracją do wielu działań. Świstak przekazał dzieciom podstawowe informacje o Francji, np. gdzie leży ten kraj, jak wygląda jego flaga itp. Uczył także angielskich słówek dotyczących rodziny w klasach czwartych, a klasy 2A i 2C zaprojektowały nowe stroje dla zwierzątka, ćwicząc nazwy ubrań po angielsku. Na korytarzu szkolnym można było obejrzeć prace dzieci i przysłane nam prezenty oraz nauczyć się nowych słów po angielsku. Zachęcam do obejrzenia zdjęć przedstawiających wizytę maskotki oraz zapoznania się z materiałami o Francji i szkole partnerskiej. Zapraszam także do odwiedzenia strony projektu:
 
alt
Izabela Mielniczek


Z dziennika podróży maskotki:

fot. Izabela Mielniczek
 
STOPKA