SP1 Aktualności Aktywne ferie w JEDYNCE - wycieczka do Jezior Wysokich piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Aktywne ferie w JEDYNCE - wycieczka do Jezior Wysokich

   W środę, 18 lutego 2015 r., grupa uczniów naszej szkoły wybrała się w podróż do Jezior Wysokich koło Lubska do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej.
   Wycieczka ta była niezwykłym połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Zabraliśmy ze sobą sprzęt do nordic walking, p. Ela Jusińska poinstruowała dzieci o zasadach tej popularnej formy aktywnego spędzania czasu i… wyruszyliśmy w głąb lasu, oddychając świeżym powietrzem, ćwicząc mięśnie, poprawiając swoje samopoczucie i kondycję. Bardzo dzielna okazała się najmłodsza uczestniczka wyprawy, Kinga Najdek, która trzymała równe tempo z pozostałymi. Towarzyszył nam p. Paweł Mrowiński, gospodarz tego miejsca, gdy tylko nadarzyła się okazja, pokazywał nam ptaki siedzące na drzewach.
   Po zdrowym i ożywczym spacerze weszliśmy na ponad czterdziestometrową wieżę widokową. Uczniowie oglądali przez lornetki piękno okolicy.
   Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie wraz z p. Iloną Mrowińską drewnianej leśniczówki z 1926 roku. Znajduje się w niej pięć sal wystawowych: hodowli lasu, jego ochrony, ochrony przyrody, użytkowania lasu i kulturotwórczej roli lasu. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały o lesie, zwierzętach, duże emocje wywołała szyszka sosny amerykańskiej, której rozmiary znacznie przekraczają nasze wyobrażenie o szyszkach. Uczniowie słuchali odgłosów zwierząt żyjących w lesie i rozpoznawali ich ślady.
   Ostatnim punktem wycieczki było ognisko i pieczenie kiełbasek.
   Ferie to czas odpoczynku, ale również dowód na to, że uczniowie lubią szkołę, że jest ona ważnym elementem ich życia. Spotkanie bowiem przebiegło w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze.
   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej wyprawy.
Piotr Pałac, Elżbieta Jusińska


fot. Piotr Pałac
 
STOPKA