SP1 Aktualności Nasz Żaruś w Czechach piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Nasz Żaruś w Czechach

   W ramach międzynarodowego projektu programu eTwinning: „Show me your Word - Mascots trip” wymieniamy się maskotkami z innymi krajami. Projekt ma na celu poznawanie innych państw oraz naukę języka angielskiego w ciekawy sposób. W tym roku szkolnym wysłaliśmy Żarusia, maskotkę znaną wszystkim mieszkańcom naszego miasta. Krąży ona po Europie, odwiedzając szkoły w różnych krajach. Ostatnio przedstawiliśmy relację z wizyty w Chorwacji, a teraz otrzymaliśmy informację z Czech.

   Czesi przesłali nam podziękowania za prezenty - były to prace uczniów klasy 2a i 2c oraz mała maskotka przesłana razem z Żarusiem do ich szkoły.
   Czescy uczniowie mieli okazję do poznania naszego kraju i miasta. Ostatnio przesłaliśmy im interaktywny plakat, który stworzyliśmy podczas zajęć językowych w czasie ferii. Dla partnerów z projektu stworzyliśmy także gry interaktywne sprawdzające wiedzę na temat Polski.

Oto plakat:
   Otrzymaliśmy relację z Czech z tzw. Słonecznego Dnia, który organizowany jest w ich szkole co roku na początku wiosny. Żaruś był ich wyjątkowym gościem podczas tegorocznych obchodów.

Zapraszam do obejrzenia prezentacji:

Izabela Mielniczek 
nauczycielka j. angielskiego

 
 
STOPKA