SP1 Aktualności Spotkanie ze specjalistami z zakresu terapii uzależnień czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Spotkanie ze specjalistami z zakresu terapii uzależnień

   15.04.2015 r. specjaliści z zakresu terapii uzależnień Dorota i Piotr Grolewscy przeprowadzili we wszystkich klasach szóstych (2 godziny lekcyjne) warsztaty dla uczniów na temat szkodliwości i przyczyn uzależnienia od różnych substancji psychoaktywnych, a także od mediów. Dzieci miały okazję zapoznać się z mechanizmem uzależnień i ocenić, na ile sami kontrolują swoje zachowanie, np. w zakresie czasu spędzanego przed komputerem. Uczniowie bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat zajęć, czemu dali wyraz w informacjach zwrotnych. Uznali, że dzięki temu zdecydowanie poszerzyli swoją wiedzę i uświadomili sobie zagrożenia wynikające z zażywania środków psychoaktywnych, a także nieracjonalnego korzystania z mediów.
Aneta Kochanowicz


fot. Piotr Pałac i Cezary Sułkowski
 
STOPKA