SP1 Aktualności Spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą sobota, 08 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą
alt   
alt
Dnia 10 kwietnia 2015 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach odbyło się, w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki, spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą - autorką książek dla dzieci i dorosłych, dziennikarką, współautorką podręczników, stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz laureatką wielu nagród i wyróżnień. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy III c z wychowawczynią. Pani Małgorzata okazała się sympatyczną, otwartą, wesołą i z poczuciem humoru osobą. Jej spontaniczność i doskonały kontakt z dziećmi sprawiły, że było to spotkanie fascynujące i zapewne twórcze dla wielu uczestników. Autorka opowiadała o sobie, o inspiracjach i pomysłach na pisanie książek, zachęcając do ich czytania. Zaprezentowała swoje książki, czytając ich fragmenty. altPrzygotowała także baśniowe zagadki oraz zdania-łamańce językowe, z którymi wszyscy musieli się zmierzyć. Oprócz tego dzieci mogły zadawać pytania, na które pani Małgorzata chętnie odpowiadała, a było ich naprawdę wiele. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, co było zasługą gościa jak i dzieci, które chętnie rozmawiały z autorką. 
alt
   Sposób, w jaki pisarka przemawiała do dzieci, uśmiech i spontaniczność sprawiły, że wzbudziła wielkie zainteresowanie wśród słuchaczy. Na zakończenie, w podziękowaniu za spotkanie, pani Małgorzata otrzymała drobne upominki. Zaś miłą pamiątką dla wszystkich były dedykacje i autografy w zakupionych książkach i na specjalnie przygotowanych kartkach. Myślę, że tak owocne spotkanie na żywo z twórcą książki przysporzyło więcej czytelników autorce, a także naszej bibliotece.

Jolanta Koch
fot. Jolanta Koch
 
STOPKA