SP1 Aktualności Hold złożony ofiarom katastrofy smoleńskiej piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Hold złożony ofiarom katastrofy smoleńskiej

   Dnia 10 kwietnia 2015 r. wybraliśmy się z nauczycielem historii, panią Bożeną Masłowską, w miejsce pamięci o 96 osóbach, które zginęły w katastrofie polskiego samolotu rządowego w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r. Byli to m.in. Prezydent RP Lech Kaczyński i jego żona, ostatni prezydent na uchodźctwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie sejmu i senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów sił zbrojnych, szefowie instytucji państwowych, duchowni, załoga samolotu. Tworzyli oni delegację polską na uroczystość związaną z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.
   Była to druga tak wielka katastrofa lotnicza w Polsce, największa jeśli chodzi o liczbę ofiar w dziejach polskich sił zbrojnych.
Wiktoria Czubacka, 5b

fot. Bożena Masłowska
 
STOPKA