SP1 Aktualności Wideokonferencja na żywo z uczniami z Czech sobota, 08 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Wideokonferencja na żywo z uczniami z Czech

   W nauce języka obcego bardzo ważna jest żywa komunikacja w naturalnych okolicznościach komunikacyjnych. Dzięki projektom zagranicznym w naszej szkole poznajemy inne kraje na co dzień. Ostatnio niezwykłym przeżyciem dla naszych uczniów była wideokonferencja na żywo z kolegami z Czech. Nasi uczniowie przygotowali informacje o tradycjach wielkanocnych w Polsce i mogli usłyszeć prezentację Czechów o ich tradycjach. Sąsiedzi zza południowej granicy Polski przedstawili krótką scenkę wielkanocną. Na zakończenie zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę świąteczną przygotowaną przez klasę 4b. Byliśmy bardzo podekscytowani, ponieważ mogliśmy zobaczyć naszego Żarusia w Czechach, który towarzyszył kolegom z zagranicy podczas spotkania (czeska szkoła jest naszym partnerem w projekcie wymiany maskotek).
Izabela Mielniczek

Fotorelacja z Polski:
 

Fotorelacja z Czech:
 

Prezentacja o naszym spotkaniu i czeskich tradycjach:


Nasze opinie o wideokonferencji:
 
STOPKA