SP1 Aktualności Konkurs frazeologiczny „W krainie ukrytych znaczeń” sobota, 08 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Konkurs frazeologiczny „W krainie ukrytych znaczeń”

   Dnia 24.04.2015 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Żarach odbył się międzyszkolny Konkurs frazeologiczny „W krainie ukrytych znaczeń”. Naszą szkołę reprezentowali: Klaudia Mazurek z kl. VI c i Kacper Ćwiertnia z kl. VI a, zajmując IV miejsce.
   Zadaniem uczniów było napisanie opowiadania, zawierającego podane frazeologizmy, rozwiązanie rebusów, połączenie frazeologizmów z ich objaśnieniami, uzupełnienie i poprawienie frazeologizmów, znalezienie ich w tekście oraz zilustrowanie przysłowia. Wszystkie zadania wymagały dużej wiedzy, którą wykazali się nasi uczniowie.

Gratulujemy!
Jolanta Koch

fot. Jolanta Koch
 
STOPKA