SP1 Aktualności XLIII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy piątek, 14 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

XLIII Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Turystyczno-Krajoznawczy

   27 kwietnia 2015 r. dwie drużyny z JEDYNKI wzięły udział w XLIII Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym. Najpierw poszliśmy do Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa – tam został otwarty konkurs. Organizatorzy wyjaśnili nam, na czym będzie on polegał, a następnie przystąpiliśmy do części pisemnej (test wiedzy). Następnie udaliśmy się na stadion „Syrena”, gdzie odbyły się konkurencje praktyczne, takie jak: marsz na orientację wg azymutów (szukanie ukrytych stanowisk z chorągiewkami), samarytanka, jazda rowerem przez tor przeszkód, rozpoznawanie zabytków oraz roślin, rzut „Zośką” do celu, a także określanie odległości, na którą rzuciliśmy przedmiot.
   W skład naszej drużyny wchodziło trzech uczniów: Jakub Góra, Mateusz Głuszko i Filip Lidtke. Nazwaliśmy się „Dzikie węże”. Świetnie nam się współpracowało, humor nam dopisywał do samego końca. Nasze spotkanie z uczestnikami z innych szkół uświetniła pyszna grochówka, która bardzo nam smakowała po trudach terenowej części konkursu.
   Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki konkursu, które mają być ogłoszone 15 maja 2015 roku w Urzędzie Miasta Żary.
Jakub Góra

   Uczniowie zostali przygotowani do konkursu w ramach współpracy nauczycieli: Bożeny Masłowskiej, Katarzyny Król, Joanny Naumik oraz Andrzeja Woźniaka.

fot. Joanna Naumik
 
STOPKA