SP1 Aktualności Tydzień Języka Angielskiego (13-17 kwietnia 2015 r.) czwartek, 13 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Tydzień Języka Angielskiego (13-17 kwietnia 2015 r.)

Bingo Master

13 kwietnia uczniowie z klas III przystąpili do Wiosennego Konkursu z Języka Angielskiego „Bingo Master”.

Wyniki:

I miejsce (ex aequo): Kornelia Kostecka (kl. 3b) i Emilia Mazurkiewicz (kl. 3c)
III miejsce: Dominika Krzyżanowska (kl. 3c)

FOTORELACJA
E-twinning - Brumi z Węgier

   Klasy czwarte świętowały Tydzień Języka Angielskiego razem z maskotką z Węgier. Już jakiś czas temu naszą szkołę odwiedził miś o imieniu Brumi, który uczy na lekcjach angielskiego i inspiruje nas do wielu działań. Obejrzeliśmy jego dziennik podróży i poszukaliśmy ich miast na mapie. Klasa 4B i 4C nagrały zdania, w których zaprezentowali rzeczy, które miś lubi, a które nie. Po zapoznaniu się z prezentacjami inne klasy miały odgadnąć sekret misia – dlaczego lubi pewne rzeczy, a innych nie lubi. Obejrzyjcie prezentacje i spróbujcie odgadnąć jego sekret.


Praca klasy 4B – (aby przejść do kolejnych slajdów, klikamy na strzałki w prawym, dolnym rogu)


Praca klasy 4C – (aby przejść do kolejnych slajdów, klikamy na strzałki w prawym, dolnym rogu)
 


FOTORELACJA

alt

   15 kwietnia reprezentanci pięciu żarskich szkół podstawowych wzięli udział w IV edycji Międzyszkolnego Konkursu z Języka Angielskiego „Master of English” w ramach Macmillan Primary School Tournament
   Turniej językowy został zorganizowany we współpracy ze Szkołą Języków Obcych „Świat Języków” w Żarach oraz Wydawnictwem Macmillan w Warszawie. Serdecznie dziękujemy sponsorom – Pani Magdalenie Bordowicz z Wydawnictwa Macmillan oraz Pani Katarzynie Daniszewskiej ze Szkoły Języków Obcych „Świat Języków” w Żarach za pomoc w organizacji.
   W walce o tytuł Mistrza Angielskiego uczestnicy musieli popisać się nie tylko wiedzą gramatyczno-leksykalną, ale również umiejętnościami w zakresie czytania ze zrozumieniem w języku angielskim.
   W konkursie zwyciężył Jakub Łojko ze Społecznej Szkoły Podstawowej, wygrywając nagrodę główną – roczny kurs z języka angielskiego w Szkole Języków Obcych „Świat Języków” w Żarach. II miejsce zajął Paweł Lechocki ze Społecznej Szkoły Podstawowej, natomiast na III miejscu uplasował się Igor Walęsiak z Katolickiej Szkoły Podstawowej.FOTORELACJA

fot. Karolina Wojtiuk i Cezary SułkowskiKartki wielkanocne 
 

   W holu szkoły urządziliśmy wystawę kartek świątecznych z Francji, Czech, Estonii i dwóch greckich szkół. Na zakończenie Tygodnia Języka Angielskiego nasi uczniowie otrzymają kartki od kolegów z programu współpracy międzynarodowej.

Strona internetowa projektu z Czechami i Francją związana z wymianą kartek:

 
alt
FOTORELACJA

Lekcje interaktywne

   Uczniowie klas drugich z okazji Tygodnia Języka Angielskiego grali w edukacyjne gry na tablicy interaktywnej. Była to świetna zabawa i powtórka przed testem. Dzieci wykonały też projekty, w których opisały siebie. Chętni uczniowie opowiadali o sobie po angielsku na forum klasy.

 

FOTORELACJA

10-lecieTwinningu
   
   Uczniowie klas czwartych wzięli udział w konkursie programu eTwinning. Konkurs polegał na wymyśleniu hasła lub dwuwiersza związanego z 10-leciem eTwinningu.

Piosenki po angielsku 
 

   Uczniowie klas czwartych mieli także lekcję piosenki po angielsku. Uczyliśmy się śpiewać piosenkę Do you like, utrwalając nowo poznane słownictwo.

   W ramach projektu eTwinning „T.I.M.E.S. – Travel in my European shoes” mogliśmy obejrzeć, posłuchać i zaśpiewać piosenki stworzone przez uczniów z całej Europy. Piosenki zostały w całości stworzone przez uczniów i nagrane jako podsumowanie projektu. Nasi uczniowie też nagrali swoją piosenkę, którą przedstawiliśmy kolegom z zagranicy. Na zakończenie wybraliśmy najlepszy naszym zdaniem utwór.
Oto niektóre piosenki:
FOTORELACJA
Potyczki Językowe

   W ramach Dnia Otwartego uczniowie uczestniczyli w Potyczkach Językowych. Piątoklasiści szlifowali angielski poprzez gry edukacyjne.


FOTORELACJA

Poznajemy kraje anglojęzyczne 
 

   Oprócz udziału w konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych, uczniowie wykonali projekty dotyczące tych krajów. Dzieci uczyły się nie tylko o państwach anglojęzycznych, ale także w jaki sposób wyszukiwać i selekcjonować informacje oraz jak pracować w grupie. Na koniec uczniowie zaprezentowali swoje plakaty oraz komentowali prace swoich kolegów i koleżanek.


FOTORELACJA

Turniej Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

   17 kwietnia uczniowie z klas IV i V mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat czterech krajów anglojęzycznych: Wielkiej Brytanii, Irlandii, Stanów Zjednoczonych i Australii. 

Oto zwycięzcy konkursu: 

I miejsce: Sebastian Adryańczyk (kl. 4a)

II miejsce: Jakub Szkudlarek (kl. 5b)

III miejsce: Martyna Komenda (kl. 5b)

IV miejsce: Kacper Judycki (kl. 5a)

V miejsce: Filip Lidtke (kl. 5b)

VI miejsce: Marta Sobków (kl. 5b)FOTORELACJA 
STOPKA