SP1 Aktualności Podsumowanie konkursów krajoznawczych wtorek, 11 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Podsumowanie konkursów krajoznawczych

   W piątek, 15 maja 2015 roku, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Żarach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów: XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego oraz XXII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”.
   Celem w/w konkursu było pogłębianie wiedzy o miejscu zamieszkania, walorach krajoznawczo-turystycznych kraju, rozwijanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności dostrzegania walorów krajoznawczych i kulturowych swojego regionu, kontynuowanie i upowszechnianie krajoznawczych tradycji rodzinnych, środowiskowych, szkolnych oraz regionalnych.
   W XXII OMKK „Poznajemy Ojcowiznę” (na szczeblu powiatowym) jury wyróżniło prace literackie naszych uczennic:

   1. Julii Niedzielan z kl. V a „Dzieje mojej rodziny”
   2. Aleksandry Urban z kl. V a „Moja rodzinna miejscowość”
   3. Emilii Miszkiel z kl. VI a „Z Kresów na Ziemie Zachodnie”.  

   Uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe, wręczone przez prezesa oddziału PTTK - Jerzego Grzecha, wiceburmistrza miasta Żary - Patryka Falińskiego oraz wicestarostę powiatu żarskiego – Małgorzatę Issel.
   Uczestnicy, którzy brali udział w XLIII Ogólnopolskim Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym otrzymali podziękowania za wkład i zaangażowanie, jakimi wykazali się podczas konkurencji turniejowych. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!!!  
Bożena Masłowska

fot. Bożena Masłowska
 
STOPKA