SP1 Aktualności Ja Polak Europejczyk 2015 czwartek, 06 maja 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Ja Polak Europejczyk 2015

    Dnia 22.05.2015 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach już po raz dwunasty odbył się Turniej Międzyszkolny pod hasłem ,,Ja Polak Europejczyk” dla kl.1 w obecności pani burmistrz naszego miasta - Danuty Madej. 
    Uczniowie w czteroosobowych drużynach pokonywali szereg zadań. Dotyczyły one ogólnych wiadomości o Unii Europejskiej oraz bardziej szczegółowych o Polsce. Zadania były bardzo urozmaicone, m.in. puzzle, quiz, rozpoznawanie hymnów, oglądanie prezentacji multimedialnej i rozpoznawanie najważniejszych polskich zabytków oraz ważnych postaci. Dzieci przygotowały i zaprezentowały reklamę naszego kraju i miasta Żary. Wszystkie zadania wykonały wspaniale, świetnie się przy tym bawiąc. Jury jednogłośnie przyznało pierwsze miejsce wszystkim rywalizującym ze sobą drużynom. W nagrodę uczniowie otrzymali Dyplomy Młodego Europejczyka, a także książkę pt. „Polska- elementarz demokracji”.
Gratulujemy!
Organizatorzy:
Kazimiera Ardelli
Halina Pietrzak


fot. Halina Kulbida-Pietrzak
 
STOPKA