SP1 Wydarzenia piątek, 18 czerwca 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Rok szkolny 2012/2013 rozpoczęty!

   3 września, dwa dni później niż zwykle, rozpoczął się nowy rok szkolny. Pogoda, trzeba przyznać, od kilku lat nam sprzyja. Skąpani w słońcu, pełni zapału, z uśmiechem na twarzach spotkaliśmy się po dwumiesięcznym odpoczynku. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego dała komendę, wprowadzono sztandar szkoły, przy dźwiękach hymnu narodowego wciągnięto na maszt flagę Polski. Reprezentanci wszystkich klas zgłosili ich obecność na uroczystym apelu. Pani Dyrektor, dr Ewa Krauze-Michalska przywitała zebranych: nauczycieli, pracowników niepedagogicznych, rodziców i, przede wszystkim, dzieci, które rozpoczęły kolejny rok różnego rodzaju zmagań. Będą wszak one reprezentować szkołę w zawodach sportowych, podczas których zawsze odnosimy spore sukcesy. Nie zabraknie też zwycięstw w konkursach przedmiotowych, owoców intensywnej pracy wielu umysłów. Zdecydowana większość jednak będzie codziennie wykonywała swoje zadania najlepiej jak potrafi, bez rozgłosu i fanfar.
   W sposób szczególny przywitano pierwszoklasistów, to dla nich niezwykle ważna chwila – rozpoczęli bowiem przygodę, która nie skończy się za sześć, lecz będzie trwać co najmniej dwanaście lat!
   Et gaudium et solacium in litteris est. Nauka dostarcza radości i pociechy. Pomyślcie o tym! A tymczasem życzymy wszystkim, żeby nasza szkoła była drugim domem dla każdego, kto tylko przekroczy jej progi.
Piotr Pałac, Cezary Sułkowski
fot. Piotr Pałac i Cezary Sułkowski
 
STOPKA