SP1 Wydarzenia piątek, 18 czerwca 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Święto KEN

   W poniedziałek, 15 października, Samorząd Uczniowski zorganizował uroczysty apel z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej, które zwykło się nazywać Dniem Nauczyciela. Tego dnia lekcje były skrócone o dziesięć minut! Na początku przewodnicząca SU, Gabrysia, wyrecytowała wiersz Jana Twardowskiego o zachowaniu uczniów podczas lekcji:
 
Ryczą w klasie, dokazują,
najgrzeczniejszych kotem szczują.
Ryczą, biją się po łapie,
chcą położyć się na mapie.
Na przyrodzie - lepsza draka,
Wypchanego szczypią ptaka!
Nogi skaczą, skrzypią ławki,
Kogoś biorą za nogawki.
Piszą, wyją, głośno chrapią,
Książkę do religii drapią.
Nagle sfrunął anioł biały,
Mówi - „Lubię te kawały”.

Po tym wesołym wstępie wystąpił zespół wokalny. Zaprezentował on piosenkę „Wakacje” (wakacje… ach… ech… kiedy to będzie…). Potem na scenę wpadli uczniowie klas szóstych, którzy, w telegraficznym skrócie, z dużą dozą humoru, opowiedzieli o różnych przedmiotach szkolnych. I tak oto, w tej niezwykle miłej atmosferze, minął apel-podziękowanie dla naszych kochanych nauczycieli.
Marysia i Patrycja
fot. Piotr Pałac
 
STOPKA