SP1 Ex Libris czwartek, 17 czerwca 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Sukces na XIV Biennale Ekslibrisu

   W Miejskiej Bibliotece Publicznej rozstrzygnięte zostało XIV Międzynarodowe Biennale Ekslibrisu Dzieci i Młodzieży – Żary 2012. Wernisaż uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz miasta, zaproszeni goście z Polski i z zagranicy, rodzice dzieci, sponsorzy nagród… Na konkurs napłynęło 370 grafik ekslibrisowych wykonanych przez 289 autorów pochodzących z 15 krajów świata. Z naszej szkoły przesłanych zostało 25 ekslibrisów, z czego na wystawę pokonkursową jurorzy pod przewodnictwem p. Jana Tyry zakwalifikowali 16 prac. Najlepiej wypadli autorzy ekslibrisów w wieku do lat 10:
 
- Inga Towpik, lat 8, zdobyła II nagrodę za „Ex Libris Towpik Inga”, gipsoryt
- Hanna Gregorczyk, lat 8, zdobyła III nagrodę za „Ex Libris Hania G.”, papieroryt
- Amelia Janiak, lat 8, zdobyła III nagrodę za „Ex Libris Amelka Janiak”, gipsoryt
- Jakub Góra, lat 10,uzyskał wyróżnienie za „Ex Libris Kuba G.”, gipsoryt

W drugiej, mniej oficjalnej części wernisażu dzieci mogły się poczęstować rarytasami przygotowanymi przez panie bibliotekarki, wymienić poglądy z rówieśnikami – autorami innych prac, przyjrzeć się nagrodom…

Prace naszych uczniów znalazły się pośród 204 innych ekslibrisów i dzięki staraniom pracowników biblioteki miejskiej utworzyły piękną wystawę, którą można oglądać w okresie: 21.09.2012 – 30.11.2012 w dniach i godzinach otwarcia biblioteki. A zobaczyć naprawdę warto!...
Andrzej Woźniak
fot. Andrzej Woźniak
 
STOPKA