SP1 Wydarzenia czwartek, 17 czerwca 2021
NAGŁÓWEK START O NAS PRACA SZKOŁY SZKOLNE PASJE START MAPA KONTAKT SZUKAJ START
Wiarygodna Szkoła
WIARYGODNA SZKOŁA link na stronę

Drugi Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 1 w Żarach

   Jak co roku w naszej Szkole 21 marca 2013 roku zorganizowaliśmy Dzień Otwarty dla przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. We wszystkich gabinetach odbywały się ciekawe zajęcia i prezentacje. Dzieci chętnie brały udział w zabawach sportowych, z chustą Klauza. Miały możliwość obserwowania różnych doświadczeń przyrodniczych i udzielania pierwszej pomocy. Niektóre z nich aktywnie brały udział w zajęciach dydaktycznych – czytały, pisały i liczyły. Atrakcją były zajęcia plastyczne, na których poznawały różne techniki pozwalające wykorzystywać makulaturę – „Rady na odpady”. Dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w zajęciach logopedycznych i terapii pedagogicznej. Mogli zasięgnąć również informację u pedagoga w sprawie dojrzałości szkolnej i przygotowania dziecka do szkoły.
   Nauczyciele udzielali porad rodzicom w sprawach dotyczących edukacji dziecka w szkole. Przygotowane formy pracy z dziećmi cieszyły się ogromnym powodzeniem nie tylko wśród przedszkolaków, ale i ich rodziców.
Dziękuję Nauczycielom za ciekawe zajęcia.
Wicedyrektor Szkoły
Honorata Kryszewska
fot. Cezary Sułkowski
 
STOPKA